top of page

12. května 2020

CONTERA ZÍSKALA PROSTŘEDKY

NA DALŠÍ ROZVOJ

Společnost Contera získala syndikovaný úvěr od ČSOB a Komerční banky v celkovém objemu 155 milionů eur. Jeho větší část tvoří prostředky na refinancování portfolia moderních skladů a výrobních hal v České republice a na Slovensku, které v rámci CTRE Fund vlastní a provozuje Contera společně s americkou investiční firmou TPG Capital. Druhá část je určena na rozvoj nových projektů.

191114-hruÁov-DETAIL-02-kam13-HR.jpg

„Na nových úvěrových podmínkách jsme intenzivně pracovali od loňského podzimu a to, že jsme vše dokončili právě v této pro všechny náročné a složité době, považujeme za ohromný úspěch, a také vyjádření důvěry ve vizi naší společnosti. Díky refinancování našich předchozích úvěrů jsme získali podmínky, které nám poskytují stabilitu. Zároveň jsme získali financování pro rozvoj našich nových projektů,“ řekl Dušan Kastl, partner a výkonný ředitel Contery.  

 

Contera jednak konsolidovala své dosavadní úvěry a k tomu získala i úvěrový rámec v objemu několik desítek milionů eur, který může čerpat v příštích třech letech v případě potřeby financování další výstavby, zejména na brownfieldu v Hrušově (Contera Park Ostrava D1) a na pozemcích v Hustopečích u Brna (Contera Park Hustopeče). V Hustopečích se Contera stala vlastníkem přibližně 80 000 m2 určených pro průmyslo-vou výstavbu letos v únoru.  

 

„Konsolidace dílčích úvěrových linek z různých odvětví, segmentů a lokací do jednoho dobře rizikově diverzifikovaného nemovitostního portfolia se nám zkrátka ukázala jako dobrá strategie a dostatečně bonitní zástava pro získání zajímavého developer-ského financování. Tyto zdroje využijeme s maximálním uvážením a efektivitou,“ uvedla Daniela Fraňková, CFO společnosti.    

 

Součástí portfolia CTRE Fund, společného podniku Contery a TPG, jsou business parky o zastavěné ploše 257 400 m2 s možností expanze o dalších 196 600 m2. Jedná se o Contera Parky v ČR: Hustopeče, Mošnov, Ostrava City, Ostrava D1, Teplice; a na Slo-vensku Bratislava, Prešov a Svätý Jur.  

 

Právní stránku transakce zaštítila advokátní kanceláře Baker McKenzie a to ve spolu-práci s advokátní kanceláří White & Case.        

POSLEDNÍ PŘISPĚVKY

bottom of page