top of page

22. června 2020

DALŠÍ HALU PRO ALUDYNE PŘEDALA CONTERA S PŘEDSTIHEM

Nadstandardně vyztužené podlahy, osvětlení, které odolá teplotě až 70 stupňů, v zemi zapuštěné prefabrikované nádrže. To jsou některá ze specifik, s nimiž se vypořádal stavitel průmyslových parků Contera při rozšiřování výrobní haly pro společnost Aludyne. Přední výrobce komponentů do aut má nyní k dispozici v Contera Par-ku Ostrava City plochu o rozměrech 20 000 m2 a nově přinese do regionu 350 pra-covních míst. Od léta začne v areálu navíc jezdit ostravská MHD.

aludyne.jpg

Aludyne, který dodává díly pro automobilky, jako jsou třeba Audi, BMW, Porsche nebo Jaguar, je klientem v Contera Parku Ostrava City už od roku 2018. Nyní došlo k rozšíření užitné plochy o zhruba 5000 m2. Původně měla Contera firmě předat ex-pandované prostory 1. června, práce a veškeré úpravy ale stihla v předstihu, a tak klient dostal klíče již 12. května.  

 

„Jsme rádi, že jsme se mohli plně spolehnout na naše dodavatele, kteří dodrželi přesný timing, a i v době pandemie a všemožných omezení nám vše klapalo podle plánu. Takže jsme mohli halu předat klientovi ještě před termínem,“ říká Tomáš Kotlovský, projektový manažer společnosti Contera. Nyní se čeká na finální razítko od stavebního úřadu. Potřebná povolení od hasičů i hygieny již Aludyne má.    

 

Od června tedy v nové hale mohl začít zkušební provoz, který zpravidla trvá 12 měsíců, lze jej ale prodloužit až na tři roky. „S největší pravděpodobností u Aludyne bude prodloužení potřeba. Vzhledem k tomu, že v hale bude probíhat technologicky náročná výroba, hygiena změří hlavně hluk, přítomnost chemických látek a podobné věci, které lze sledovat jen za plného provozu,“ dodává Kotlovský.    Nejnáročnější fází při přípravě hal pro Aludyne bylo vypořádání se se základy starých budov, které na brownfieldu v Kunčičkách zůstaly. V první etapě Contera pracovala po téměř 8 měsíců hluboko v zemi, aby odstranila zbytky původní sanitárny, a problema-tika stávajících základových konstrukcí bylo nutno řešit v menší míře i při expanzi. O to větším úspěchem je, že Contera budovu klientovi předala s předstihem..

Developer se musel během stavby haly, která naplní kapacitu Contera Parku Ostrava City na 100 %, vypořádat i s technologickými výzvami.

 

“Jde o provoz zpracování hliníku, takže jsme museli pro Aludyne do země zapustit nádrže na chladicí vodu, připravit systémy pro instalaci jeřábů či nadstandardně zvýšit nosnou kapacitu podlah. Ty jsou mocnosti až 40 cm a obsahují tři vrstvy kari sítí. V hale je i vysokovýkonné LED světlo, které na trhu běžně nekoupíte. Vzhledem k výrobě v pecích musí vydržet teplotu až 70 stupňů,“ specifikuje Kotlovský.    

 

Kromě expandované výrobní haly dostavba obsahuje i nové energocentrum, kde je například čerpací stanice nebo kompresorovna. Contera dále rozšířila parkoviště určené výhradně pro Aludyne, jehož kapacita je nyní navýšena o 60 nových stání.    

 

Provoz v Contera Parku Ostrava City, kde má sklad i největší světový výrobce nábytku Ikea nebo dopravce DB Schenker, od 1. července výrazně usnadní zavedení autobuso-vé linky číslo 61 městské hromadné dopravy. Zastávka bude umístěna hned naproti skladu Ikea a ponese jméno Kunčičky, Contera Park.    

 

„S magistrátem a Dopravním podnikem Ostrava máme vše vyřešeno a odsouhlaseno, jízdní řád na léto je již připraven. V orientaci zaměstnancům parku, mezi nimiž bude i 350 nových pracovníků v Aludyne, pomohou i rebrandované sloupy,“ uzavírá Tomáš Kotlovský ze společnosti Contera.    

POSLEDNÍ PŘISPĚVKY

bottom of page